Minister Hesji w Poznaniu

M

Na zaproszenie Marszałka Województwo Wielkopolskie Marka Woźniaka do Poznania przyjechała Minister Hesji ds. Europejskich i Federalnych Lucia Puttrich, przedstawicielka Kraju Związkowego Hesja przy Rządzie Federalnym wraz z delegacją, w skład której wchodzą m.in. trzej członkowie Heskiego Parlamentu Krajowego: Stephan Grüger (SPD), Erich Heidkamp (AfD) oraz Ismail Tipi (CDU). 
Jednym z punktów programu wizyty, który cieszył się dużym zainteresowaniem, było spotkanie w Urzędzie Miasta Poznania poświęcone polityce równościowej oraz wspieraniu różnorodności, podczas którego miałam okazję przedstawić Gościom najważniejksze działania podejmowane w samorządzie w tej kwestii. Zainspirował ich program #AirbagPoznań a także akcja społeczna #Poznańbeznienawiści, co do której mieli wiele technicznych pytań – kto wie, być może skorzystają z tego pomysłu jako akcji propagującej otwartość na różnorodność. Podczas lunchu wraz z Iwoną Kamińską-Lech z Piły, przedstawiałyśmy wielkopolskie projekty dotyczące równości płci oraz działaniac na rzecz Wielkopolanek. Rozmawialiśmy o sytuacji ekonomicznej i aktywnościach kobiet w Polsce i w Niemczech.

przez Marta Mazurek

Radna Miasta Poznania, przewodnicząca Zespołu ds. Polityki Równości i Różnorodności powołanego przez Prezydenta Miasta Poznania, główna specjalistka ds. Polityki Równości i Różnorodności w Gabinecie Marszałka Województwa Wielkopolskiego, nauczycielka akademicka na Wydziale Neofilologii UAM.
W latach 2016-2018 pełniła funkcję pełnomocniczki Prezydenta Miasta Poznania ds. przeciwdziałania wykluczeniom i m.in. zainicjowała przyjęcie i wdrażanie przez Miasto Poznań Karty Różnorodności; zainicjowała ogólnopolską samorządową Sieć dla Równości; zainspirowała przyjęcie przez Radę Miasta Poznania stanowiska ws. nadawania w 2018 r. nazw ulic na cześć ważnych kobiet w historii z okazji 100-lecia Praw Kobiet oraz wprowadzenia finansowanych z budżetu miasta zajęć przeciwdziałających dyskryminacji i wykluczeniu w poznańskich szkołach.