Wywiad – Nie ma jednego bycia kobietą

W

– Tam, gdzie jest władza, prestiż, gdzie zapadają decyzje, dominują mężczyźni. Kongres Kobiet chce to zmienić – mówi Marta Mazurek, członkini Kongresu Kobiet, pełnomocniczka prezydenta Poznania ds. przeciwdziałania wykluczeniom. IX Kongres Kobiet w sobotę i niedzielę odbędzie się w Poznaniu – po raz pierwszy poza Warszawą.

Cały wywiad pod linkiem

przez Marta Mazurek

Radna Miasta Poznania, przewodnicząca Zespołu ds. Polityki Równości i Różnorodności powołanego przez Prezydenta Miasta Poznania, główna specjalistka ds. Polityki Równości i Różnorodności w Gabinecie Marszałka Województwa Wielkopolskiego, nauczycielka akademicka na Wydziale Neofilologii UAM.
W latach 2016-2018 pełniła funkcję pełnomocniczki Prezydenta Miasta Poznania ds. przeciwdziałania wykluczeniom i m.in. zainicjowała przyjęcie i wdrażanie przez Miasto Poznań Karty Różnorodności; zainicjowała ogólnopolską samorządową Sieć dla Równości; zainspirowała przyjęcie przez Radę Miasta Poznania stanowiska ws. nadawania w 2018 r. nazw ulic na cześć ważnych kobiet w historii z okazji 100-lecia Praw Kobiet oraz wprowadzenia finansowanych z budżetu miasta zajęć przeciwdziałających dyskryminacji i wykluczeniu w poznańskich szkołach.